Výhodné a rýchlo dostupné riešenie od EneDom

Fotovoltika pre firmy bez starostí a na kľúč

Navrhneme pre vás individuálne riešenie, zariadime financovanie, rýchlo a kvalitne nainštalujeme systém

1. Konzultácia

2. Vyžiadanie podkladov

3. Zameranie budovy dronom

4. Report merania

5. Žiadosť distubútorovi

6. Projektová dokumentácia

7. Energetický audit

8. Podanie žiadosti o dotáciu

9. Verejná zákazka

10. Realizácia

Vyrobená elektrická energia z fotovoltického systému môže byť využitá pre firemné budovy, na ohrev teplej vody alebo na dobíjanie elektrických vozidiel. Fotovoltika zaručuje znižovanie nákladov na elektrinu používanú na zaistenie prevádzky firmy a vlastnú energetickú sebestačnosť. Návratnosť vynaložených prostriedkov za systém je v rade jednotiek rokov.

🍃 ZELENÁ PODNIKOM SLOVENSKO

Cenovo dostupná fotovoltika pre firmy

Prostredníctvom nového národného projektu SIEA Zelená podnikom bude možné získať príspevok na energetický audit a využívanie OZE.

Mikro, malé a stredné podniky budú môcť prostredníctvom pripravovaného pilotného projektu Zelená podnikom získať finančný príspevok do výšky 70-tisíc eur na vypracovanie energetických auditov a inštaláciu vhodných zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie primárne pre vlastnú spotrebu.

Súčasťou žiadosti o poukážku je predloženie energetického auditu. Z neho vyplynie, ktoré zariadenia sú pre konkrétny typ prevádzky vhodné a s akým inštalovaným výkonom. Vďaka auditom budú mať podnikatelia k dispozícii návrhy vhodných opatrení energetickej efektívnosti a odborne stanovený potenciál využitia obnoviteľných zdrojov v podniku. „Keďže pri poskytovaní verejných prostriedkov platí zásada prvoradosti energetickej efektívnosti, energetický audítor určí potenciál využitia OZE až po zohľadnení úsporných opatrení, ktoré by bolo možné realizovať.

📌 Inštalácia tepelných čerpadiel

📌 Slnečných kolektorov

📌 Fotovoltických panelov

📌 Veterných turbín

Maximálna výška príspevku bude 70-tisíc eur na jeden MSP. Stanovená bude aj maximálna cena za jednotku inštalovaného výkonu, aby bolo zabezpečené hospodárne využitie výdavkov.

Poukážky budú môcť pokryť 35 % z celkových oprávnených výdavkov s možnosťou bonifikácie o 5 %, ak energetický audit potvrdí, že minimálne 90 % energie vyrobenej v každom z podporovaných zariadení bude spotrebovaných v MSP.

Ďalších 5 % navyše bude možné získať na zariadenia s minimálnym zaťažením ovzdušia znečisťujúcimi látkami.

Podpora na vypracovanie účelového energetického auditu bude poskytovaná vo výške 45 % z celkových oprávnených výdavkov na vypracovanie auditu, najviac však 2 500 eur.

MSP bude môcť požiadať v jednej žiadosti o vydanie poukážky o podporu na všetky podporované druhy zariadení alebo môže podať viac žiadostí až do maximálnej výšky pomoci.

V prvej fáze podnik podá žiadosť o vydanie poukážky a SIEA posúdi oprávnenosť žiadateľa, dodržiavanie limitov a ďalšie zákonom stanovené podmienky. V prípade, že žiadateľ podmienky splní, SIEA mu doručí zmluvu s poukážkou. Od nadobudnutia účinnosti zmluvy má žiadateľ 6 mesiacov na to, aby zariadenie nainštaloval. Po doručení žiadosti o preplatenie poukážky SIEA preverí, či nainštalované zariadenie spĺňa podmienky zásady DNSH a posúdi reálnu výšku nákladov na realizáciu.

Zámer nového národného projektu SIEA, ktorý bude financovaný z Programu Slovensko, aj príslušná schéma minimálnej pomoci, sú schválené. Podrobnejšie podmienky podpory budú dostupné po schválení projektu. Oprávnené obdobie, počas ktorého bude možné vydávať poukážky a požiadať o ich preplatenie, bude trvať do roku 2029, respektíve do vyčerpania vyčlenenej finančnej alokácie.

Dotace až 50 % z nákladů na realizaci!

V domoch, ktoré už majú našu fotovoltiku, pracujú spokojnejší ľudia

Investíciou do solárnych systémov v závislosti od zvoleného riešenia získavate vyššiu nezávislosť od vášho dodávateľa energie. V prípade nečakaného výpadku dodávky elektriny zo siete budete vo väčšej pohode. Vaše platby za energie sa rapídne znížia.

Získate na desiatky rokov kvalitný a fungujúci zdroj energie z trvalo obnoviteľných zdrojov a pomôžete spomaliť klimatické zmeny.

záruka na výkon panelov
0 rokov
záruka na výkon batérií
0 rokov
záruka na menič
0 rokov
záruka na dielo
0 rokov

Vaším snom je rýchla, spoľahlivá návratnosť a my vieme, ako na to

Stojíte pred dvoj- až trojnásobnou faktúrou za energie a premýšľate, ako prevádzku vašej firmy značne zlacniť? Je dôležité, aby výsledkom bola úspora a jednoznačná návratnosť na desiatky rokov dopredu. Spoločne sa na to pripravíme:

 • Vytvoríme premyslený návrh na mieru

  K zákazkám pristupujeme individuálne. Pokiaľ máte záujem, náš obchodný zástupca vás bude kontaktovať. Prvé nezáväzné stretnutie prebieha na mieste realizácie. Tak najrýchlejšie nájdeme to najlepšie riešenie vhodné pre vašu situáciu.

 • Za dielo ručíme od začiatku do konca

  Používame iba osvedčené systémy a overené zariadenia. Náš tím tvoria profesionáli vo svojich odboroch, ktorí pravidelne absolvujú odborné školenia. Samozrejmosťou je pre nás záručná aj pozáručná kontrola.

 • Projekt realizujeme podľa náročnosti od dvoch do štyroch mesiacov

  S dodávkou solárnych systémov máme bohaté skúsenosti. Náš tím technikov si poradí aj so zložitou neobvykle tvarovanou strechou.

 • Dodávame kompletnú zákazku

  Vypracujeme vám projekt, zameriame, vytvoríme cenovú ponuku. Vyriešime financovanie. Naši remeselníci dielo postavia. Vykonávame aj následný servis.

Referencie

Naša práca dáva zmysel, keď sú zákazníci s naším systémom spokojní, majú jasnú úsporu a chvália nápady, ktoré sme im priniesli. Ďakujeme za vašu dôveru.

Kontaktoval som Enedom so žiadosťou o cenovú ponuku FVE. Počas jedného dňa sme dohovorili schôdzku. Už počas prvej návštevy bolo vidieť, že sa pán Mojžiš snaží nájsť presné riešenie pre našu domácnosť. Riešil všetky technické detaily a mal zaujímavé nápady ohľadom inštalácie. Všetko mi trpezlivo a ľudsky vysvetľoval.

Karel Meloun Dolní Lhota

Dobrý deň. Chcel by som Vám poslať krátke hodnotenie Vášho obchodného zástupcu pána Mojžiša. Hneď pri prvom stretnutí na mne pôsobil príjemným dojmom. Z jeho prístupu je vidieť že ide o človeka ktorý vie o čom hovorí. Veľmi ochotne mi odpovedal na všetky moje otázky a podrobne mi vysvetlil čo všetko sa dá od fotovoltaiky očakávať. Na akúkoľvek dodatočnú otázku je ochotný kedykoľvek odpovedať. Takých obchodníkov viac.

Jan Kala Šenov

Dobrý deň, chcela by som Vám vyjadriť poďakovanie za Vašu doterajšiu spoluprácu pri príprave výstavby fotovoltaickej elektrárne v Hodoňoviciach. Ja aj manžel sme boli doteraz s Vašou spoluprácou veľmi spokojní, oceňujeme najmä Vašu ústretovosť a snahu vyriešiť všetko tak, aby inštalácia prebehla bez problémov. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Ďakujeme.

Žídkovi Hodoňovice

Pri zadaní a realizácii fotovoltaickej elektrárne sme boli spokojní. Oceňujeme ústretovosť pri realizácii. Rokovania firmy ENEDOM a.s. je veľmi profesionálny a môžeme túto firmu odporučiť.

Kamil a Věra Sosnovi Komárov

Pri výbere realizačnej firmy sme vyberali z niekoľkých ponúk. Ponuky boli podobné, ale doby realizácie boli možné až po niekoľkých mesiacoch. Výnimku tvorila firma Enedom, keď obchodný zástupca pán Midrla došiel už na druhý deň, prezrel si dom, a do dvoch dní sa vrátil s konkrétnymi návrhmi fotovoltaickej elektrárne. Rýchle a korektné konanie nás úprimne milo prekvapilo. Potom nasledovala partia troch elektrikárov a montérov, ktorí počas dvoch týždňov vykonali montáž zariadenia. Celkovo sme boli s firmou Enedom spokojní a môžeme odporučiť.

Staňkovi

Získajte zadarmo individuálnu cenovú kalkuláciu a zaujímavé informácie e-mailom

 

Vaše osobné údaje sú v bezpečí a budú použité výhradne na našu vzájomnú komunikáciu a vybavenie vašich otázok alebo prejaveného záujmu o naše služby, podľa Memoranda ochrany osobných údajov.

LOGO_EneDom_SK

Čo môžete urobiť na získanie vášho solárneho systému?
Do formulára vložte váš kontakt a my sa vám obratom ozveme.

Nemôžete sa dočkať?
Potom nám môžete rovno zavolať a naplánovať si návštevu u vás…

EneDom a.s.

Mobil: +421 917 444 320
E-mail: mrazova@enedom.sk

Kancelária a sídlo spoločnosti:
Vajnorská 100/B 831 04 Bratislava – mestská časť Nové Mesto

Pobočka Košice:
Cassovar Business Center I, Žriedlová 11, 040 01 Košice

Pobočka Praha:
Doudlebská 1699/5, 140 00 Praha 4 – Nusle

Pobočka Opava:
Růžová 256/14, 746 01 Opava

Pobočka České Budějovice:
Pražská třída 3, 370 04 České Budějovice

IČO: 55749682
DIČ: 2122077100
Zápis v ORSR: Obchodný register Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sa, vložka č. 7608/B