Časté otázky a odpovede

Máte otázky? Radi vám odpovieme

Ide o zariadenie, ktoré vyrába elektrickú energiu zo slnečného žiarenia. Obsahuje menič, ktorý jednosmerný prúd premení na striedavý. Fotovoltická elektráreň zásobuje energiou vašu domácnosť prednostne. To znamená, že pokiaľ je energie zo slnka málo (je zamračené, noc), systém začne čerpať energiu zo siete.

Pojmy „solárna“, „fotovoltická“ a „slnečná“ používame ako synonymá. Vždy ide o systém, ktorý čerpá a spracováva energiu zo slnka.

  • Je vhodná pre ľudí, ktorí chcú znížiť svoje pravidelné výdavky za elektrinu.
  • Rozhodujú sa pre ňu zákazníci, ktorí chcú byť aspoň čiastočne nezávislí od dodávok energie zo siete.
  • Solárny systém je ekologickou voľbou pre všetkých, ktorí nechcú zaťažovať životné prostredie. Chcú zachovať zdravé životné prostredie pre budúce generácie.
  • Pre fanúšikov kvalitných moderných technológií.
  • Zaujímavá je pre všetkých, ktorí hľadajú dlhodobú bezrizikovú investíciu, na ktorú môžu získať významnú podporu od štátu.

Cenu každému klientovi vypočítame individuálne. Záleží od veľkosti a výkonu elektrárne ako aj od toho, kam budeme smerovať prebytky energie.

Solárnu elektráreň nazývame hybridná, pretože okrem výroby je schopná elektrickú energiu uchovávať v batériovom úložisku. Z neho potom systém čerpá pri výpadku energie zo siete alebo pri nedostatočnom slnečnom osvite (napríklad v noci).

Technológia fotovoltických elektrární vznikla pomerne nedávno, a tak ich životnosť dokážeme odhadovať iba podľa trvanlivosti jednotlivých komponentov. Inštalujeme iba tie najkvalitnejšie technológie, a tak predpokladáme minimálnu životnosť systému 40 rokov.

Garantujeme vám získanie dotácie, pretože dokážeme navrhnúť také riešenie, ktoré bude spĺňať požiadavky na jej schválenie. Pre klientov zariaďujeme kompletnú administratívu.

Do výpočtu návratnosti investície do fotovoltickej elektrárne sa premieta jej obstarávacia cena, ceny elektriny, inflácia a podobne. Naše výpočty preto nemôžu byť úplne presné. Ceny elektriny pravdepodobne ešte porastú. Napriek tomu sa už teraz môžeme „chváliť“ priaznivou návratnosťou investície od piatich do dvanástich rokov.

Optimizéry sú vhodné, ak niektorý zo solárnych panelov máte zatienený. Ich zapojením do systému dokážete výťažnosť solárnych panelov zvýšiť až o 30 %.

Existujú monokryštalické, polykryštalické a amorfné panely. Monokryštalické panely sú v súčasnosti najobľúbenejšími na trhu. Bodujú hlavne vďaka svojim skvelým vlastnostiam.

Fotovoltické panely dosahujú účinnosť okolo 20 %. Obvykle platí – čím väčší panel, tým väčší výkon.

  • Pre inštaláciu fotovoltického systému sú najvhodnejšie strechy orientované na juh.
  • Ale ani pri domoch so strechami orientovanými na západ a na východ sa nemusíte vzdávať čerpania slnečnej energie. Na týchto strechách strata obvykle dosahuje okolo 20 % a dá sa ľahko kompenzovať zväčšením plochy panelov.
  • Na inštaláciu fotovoltickej elektrárne sú nevhodné strechy orientované na sever.
    (Presný výpočet ideálnej orientácie a sklonu strechy voči obstarávacej cene vám radi vypočítame pomocou presnej 3D simulácie v najlepšom programe pre FVE menom PVSOL.)

Odporúčame vyberať iba zo spoločností, ktoré patria do solárnej asociácie a sú členmi Českej fotovoltickej asociácie. Toto združenie stráži kvalitu služieb svojich členov. Elektrikári vami vybranej spoločnosti by mali mať úspešne splnenú kvalifikáciu pre montáž fotovoltických panelov.

Zaujímajte sa aj o to, s akými dodávateľmi firma spolupracuje. Podozrivo nízka cena komponentov sa vám vo finále môže poriadne predražiť. Osobný prístup vám napovie. Konzultáciu na mieste realizácie nevyváži ani siahodlhá e-mailová korešpondencia.

Máte ďalšie otázky? Napíšte nám na e-mail: mrazova@enedom.sk alebo zavolajte na: +421 917 444 320.
Radi vám všetko vysvetlíme.

Získajte zadarmo individuálnu cenovú kalkuláciu a zaujímavé informácie e-mailom

 

Vaše osobné údaje sú v bezpečí a budú použité výhradne na našu vzájomnú komunikáciu a vybavenie vašich otázok alebo prejaveného záujmu o naše služby, podľa Memoranda ochrany osobných údajov.

LOGO_EneDom_SK

Čo môžete urobiť na získanie vášho solárneho systému?
Do formulára vložte váš kontakt a my sa vám obratom ozveme.

Nemôžete sa dočkať?
Potom nám môžete rovno zavolať a naplánovať si návštevu u vás…

EneDom a.s.

Mobil: +421 917 444 320
E-mail: mrazova@enedom.sk

Kancelária a sídlo spoločnosti:
Vajnorská 100/B 831 04 Bratislava – mestská časť Nové Mesto

Pobočka Košice:
Cassovar Business Center I, Žriedlová 11, 040 01 Košice

Pobočka Praha:
Doudlebská 1699/5, 140 00 Praha 4 – Nusle

Pobočka Opava:
Růžová 256/14, 746 01 Opava

Pobočka České Budějovice:
Pražská třída 3, 370 04 České Budějovice

IČO: 55749682
DIČ: 2122077100
Zápis v ORSR: Obchodný register Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sa, vložka č. 7608/B